A rendszerváltozás után, amikor a titkosszolgálati adatok nyilvánossá váltak, a középkorú Czettl Andor (Cserhalmi György) egy nap elmegy a levéltárba, hogy elolvassa a róla készült jelentéseket. Megdöbbenve tapasztalja, hogy nemcsak megfigyelési jegyzőkönyvek készültek róla, de egyenesen a legjobb barátja, Pásztor János (Derzsi János) súgta be őt.
Cserhalmi Sára első filmje, a Drága besúgott barátaim a besúgás aktusa helyett inkább a két főszereplő ellentmondásos kapcsolatát helyezi előtérbe, a magyar történelem közelmúltjának mindmáig homályos és tisztázatlan fejezeteinek tükrében. A fiatal rendezőnő elsősorban arra keresi filmjében a választ, hogyan élhet ma egy volt besúgó, hogyan tud és számol el magában tettével és hogyan hat valakire az, hogy besúgták. A Drága besúgott barátaim ezzel a napjainkban is igen kényes kérdéssel első alkalommal szembesíti moziban a nézőt.
A Magyar Szemlén díjazott Szűken szépen című rövidfilm és a Hajónapló tévésorozatban jegyzett epizód után a Drága besúgott barátaim Cserhalmi Sára nagyjátékfilmes bemutatkozása. Az alkotás a magyar besúgás témakörét első alkalommal dolgozza fel játékfilmes közegben, a magyar filmgyártás kiemelkedő művészeinek közreműködésével. A Drága besúgott barátaim nemzetközi premierje a 47. Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál East of The West versenyprogramjában volt.